FK26C0G2J821JN006.pdf
| Image | |
| Part Number | FK26C0G2J821JN006 |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | FK |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Capacitance | 820 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 630V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Thickness (Max) | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |