TDK Corporation FK26C0G1H223JN000
Part No.:
FK26C0G1H223JN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK26C0G1H223JN000.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V C0G RADIAL
Shipping
Inventory:493
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK26C0G1H223JN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK26C0G1H223JN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK26C0G1H223JN000?
Image FK26C0G1H223JN000
Part Number FK26C0G1H223JN000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)