TDK Corporation FK24X7R2A222KN006
Part No.:
FK24X7R2A222KN006
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK24X7R2A222KN006.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK24X7R2A222KN006 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK24X7R2A222KN006 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK24X7R2A222KN006?
Image FK24X7R2A222KN006
Part Number FK24X7R2A222KN006
Manufacturer TDK Corporation
Series FK
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)