TDK Corporation FK24X5R1E335KR000
Part No.:
FK24X5R1E335KR000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK24X5R1E335KR000.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 25V X5R RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK24X5R1E335KR000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK24X5R1E335KR000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK24X5R1E335KR000?
Image FK24X5R1E335KR000
Part Number FK24X5R1E335KR000
Manufacturer TDK Corporation
Series FK
Packaging Bulk
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)