TDK Corporation FK24X5R1A335KN000
Part No.:
FK24X5R1A335KN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK24X5R1A335KN000.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 10V X5R RADIAL
Shipping
Inventory:428
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK24X5R1A335KN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK24X5R1A335KN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK24X5R1A335KN000?
Image FK24X5R1A335KN000
Part Number FK24X5R1A335KN000
Manufacturer TDK Corporation
Series FK
Packaging Bulk
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)