TDK Corporation FK22X7R1H155KN000
Part No.:
FK22X7R1H155KN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK22X7R1H155KN000.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 50V X7R RADIAL
Shipping
Inventory:440
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK22X7R1H155KN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK22X7R1H155KN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK22X7R1H155KN000?
Image FK22X7R1H155KN000
Part Number FK22X7R1H155KN000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)