TDK Corporation FK22X7R1C226MR000
Part No.:
FK22X7R1C226MR000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK22X7R1C226MR000.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK22X7R1C226MR000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK22X7R1C226MR000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK22X7R1C226MR000?
Image FK22X7R1C226MR000
Part Number FK22X7R1C226MR000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)