TDK Corporation FK22X5R1E156MN000
Part No.:
FK22X5R1E156MN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK22X5R1E156MN000.pdf
Description:
CAP CER 15UF 25V X5R RADIAL
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK22X5R1E156MN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK22X5R1E156MN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK22X5R1E156MN000?
Image FK22X5R1E156MN000
Part Number FK22X5R1E156MN000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)