TDK Corporation FK22X5R1C336MN000
Part No.:
FK22X5R1C336MN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK22X5R1C336MN000.pdf
Description:
CAP CER 33UF 16V X5R RADIAL
Shipping
Inventory:363
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK22X5R1C336MN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK22X5R1C336MN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK22X5R1C336MN000?
Image FK22X5R1C336MN000
Part Number FK22X5R1C336MN000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)