TDK Corporation FK22X5R1A476MR000
Part No.:
FK22X5R1A476MR000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK22X5R1A476MR000.pdf
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R RADIAL
Shipping
Inventory:878
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK22X5R1A476MR000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK22X5R1A476MR000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK22X5R1A476MR000?
Image FK22X5R1A476MR000
Part Number FK22X5R1A476MR000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)