TDK Corporation FK22C0G2J223JN000
Part No.:
FK22C0G2J223JN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK22C0G2J223JN000.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V C0G RADIAL
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK22C0G2J223JN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK22C0G2J223JN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK22C0G2J223JN000?
Image FK22C0G2J223JN000
Part Number FK22C0G2J223JN000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)