TDK Corporation FK22C0G1H154JN000
Part No.:
FK22C0G1H154JN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK22C0G1H154JN000.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V C0G RADIAL
Shipping
Inventory:597
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK22C0G1H154JN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK22C0G1H154JN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK22C0G1H154JN000?
Image FK22C0G1H154JN000
Part Number FK22C0G1H154JN000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)