TDK Corporation FK20C0G1H333JN000
Part No.:
FK20C0G1H333JN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK20C0G1H333JN000.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V C0G RADIAL
Shipping
Inventory:500
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK20C0G1H333JN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK20C0G1H333JN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK20C0G1H333JN000?
Image FK20C0G1H333JN000
Part Number FK20C0G1H333JN000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)