TDK Corporation FK18X7R1H332KN020
Part No.:
FK18X7R1H332KN020
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK18X7R1H332KN020.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Shipping
Inventory:564
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK18X7R1H332KN020 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK18X7R1H332KN020 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK18X7R1H332KN020?
Image FK18X7R1H332KN020
Part Number FK18X7R1H332KN020
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)