TDK Corporation FK18C0G1H182JN020
Part No.:
FK18C0G1H182JN020
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK18C0G1H182JN020.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 50V C0G RADIAL
Shipping
Inventory:468
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK18C0G1H182JN020 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK18C0G1H182JN020 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK18C0G1H182JN020?
Image FK18C0G1H182JN020
Part Number FK18C0G1H182JN020
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)