TDK Corporation FK14X5R1A106KR020
Part No.:
FK14X5R1A106KR020
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK14X5R1A106KR020.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X5R RADIAL
Shipping
Inventory:521
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order FK14X5R1A106KR020 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK14X5R1A106KR020 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK14X5R1A106KR020?
Image FK14X5R1A106KR020
Part Number FK14X5R1A106KR020
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)