TDK Corporation FK14C0G1H272JN020
Part No.:
FK14C0G1H272JN020
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK14C0G1H272JN020.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 50V C0G RADIAL
Shipping
Inventory:509
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK14C0G1H272JN020 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK14C0G1H272JN020 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK14C0G1H272JN020?
Image FK14C0G1H272JN020
Part Number FK14C0G1H272JN020
Manufacturer TDK Corporation
Series FK
Packaging Bulk
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)