TDK Corporation FK11C0G2A473JN020
Part No.:
FK11C0G2A473JN020
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK11C0G2A473JN020.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 100V C0G RADIAL
Shipping
Inventory:357
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK11C0G2A473JN020 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK11C0G2A473JN020 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK11C0G2A473JN020?
Image FK11C0G2A473JN020
Part Number FK11C0G2A473JN020
Manufacturer TDK Corporation
Series FK
Packaging Bulk
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)