TDK Corporation FG28X7R1H332KNT06
Part No.:
FG28X7R1H332KNT06
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FG28X7R1H332KNT06.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FG28X7R1H332KNT06 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FG28X7R1H332KNT06 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FG28X7R1H332KNT06?
Image FG28X7R1H332KNT06
Part Number FG28X7R1H332KNT06
Manufacturer TDK Corporation
Series FG
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)