TDK Corporation FG28C0G1H680JNT06
Part No.:
FG28C0G1H680JNT06
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FG28C0G1H680JNT06.pdf
Description:
CAP CER 68PF 50V C0G RADIAL
Shipping
Inventory:811
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FG28C0G1H680JNT06 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FG28C0G1H680JNT06 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FG28C0G1H680JNT06?
Image FG28C0G1H680JNT06
Part Number FG28C0G1H680JNT06
Manufacturer TDK Corporation
Series FG
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)