TDK Corporation FG26X7R1H684KNT06
Part No.:
FG26X7R1H684KNT06
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FG26X7R1H684KNT06.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FG26X7R1H684KNT06 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FG26X7R1H684KNT06 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FG26X7R1H684KNT06?
Image FG26X7R1H684KNT06
Part Number FG26X7R1H684KNT06
Manufacturer TDK Corporation
Series FG
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)