TDK Corporation FG23X7R2J224KNT00
Part No.:
FG23X7R2J224KNT00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FG23X7R2J224KNT00.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7R RADIAL
Shipping
Inventory:317
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FG23X7R2J224KNT00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FG23X7R2J224KNT00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FG23X7R2J224KNT00?
Image FG23X7R2J224KNT00
Part Number FG23X7R2J224KNT00
Manufacturer TDK Corporation
Series FG
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)