TDK Corporation FG23X7R1H106KRT00
Part No.:
FG23X7R1H106KRT00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FG23X7R1H106KRT00.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X7R RADIAL
Shipping
Inventory:181
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FG23X7R1H106KRT00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FG23X7R1H106KRT00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FG23X7R1H106KRT00?
Image FG23X7R1H106KRT00
Part Number FG23X7R1H106KRT00
Manufacturer TDK Corporation
Series FG
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)