TDK Corporation FG23C0G2W104JNT06
Part No.:
FG23C0G2W104JNT06
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FG23C0G2W104JNT06.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 450V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FG23C0G2W104JNT06 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FG23C0G2W104JNT06 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FG23C0G2W104JNT06?
Image FG23C0G2W104JNT06
Part Number FG23C0G2W104JNT06
Manufacturer TDK Corporation
Series FG
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)