TDK Corporation FG22X7R2J104KNT06
Part No.:
FG22X7R2J104KNT06
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FG22X7R2J104KNT06.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 630V X7R RADIAL
Shipping
Inventory:981
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FG22X7R2J104KNT06 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FG22X7R2J104KNT06 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FG22X7R2J104KNT06?
Image FG22X7R2J104KNT06
Part Number FG22X7R2J104KNT06
Manufacturer TDK Corporation
Series FG
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)