TDK Corporation FG22X7R1H335KNT06
Part No.:
FG22X7R1H335KNT06
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FG22X7R1H335KNT06.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FG22X7R1H335KNT06 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FG22X7R1H335KNT06 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FG22X7R1H335KNT06?
Image FG22X7R1H335KNT06
Part Number FG22X7R1H335KNT06
Manufacturer TDK Corporation
Series FG
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)