TDK Corporation FG22C0G2W473JNT06
Part No.:
FG22C0G2W473JNT06
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FG22C0G2W473JNT06.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 450V C0G RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FG22C0G2W473JNT06 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FG22C0G2W473JNT06 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FG22C0G2W473JNT06?
Image FG22C0G2W473JNT06
Part Number FG22C0G2W473JNT06
Manufacturer TDK Corporation
Series FG
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)