TDK Corporation FG18X7R1H333KNT06
Part No.:
FG18X7R1H333KNT06
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FG18X7R1H333KNT06.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Shipping
Inventory:908
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order FG18X7R1H333KNT06 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FG18X7R1H333KNT06 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FG18X7R1H333KNT06?
Image FG18X7R1H333KNT06
Part Number FG18X7R1H333KNT06
Manufacturer TDK Corporation
Series FG
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)