TDK Corporation FA28X8R1H223KNU00
Part No.:
FA28X8R1H223KNU00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FA28X8R1H223KNU00.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X8RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FA28X8R1H223KNU00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FA28X8R1H223KNU00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FA28X8R1H223KNU00?
Image FA28X8R1H223KNU00
Part Number FA28X8R1H223KNU00
Manufacturer TDK Corporation
Series FA
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)