TDK Corporation FA28NP01H222JNU00
Part No.:
FA28NP01H222JNU00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FA28NP01H222JNU00.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FA28NP01H222JNU00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FA28NP01H222JNU00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FA28NP01H222JNU00?
Image FA28NP01H222JNU00
Part Number FA28NP01H222JNU00
Manufacturer TDK Corporation
Series FA
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)