TDK Corporation FA28NP01H122JNU06
Part No.:
FA28NP01H122JNU06
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FA28NP01H122JNU06.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 50V NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FA28NP01H122JNU06 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FA28NP01H122JNU06 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FA28NP01H122JNU06?
Image FA28NP01H122JNU06
Part Number FA28NP01H122JNU06
Manufacturer TDK Corporation
Series FA
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)