TDK Corporation FA18X8R1H223KNU00
Part No.:
FA18X8R1H223KNU00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FA18X8R1H223KNU00.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X8RADIAL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FA18X8R1H223KNU00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FA18X8R1H223KNU00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FA18X8R1H223KNU00?
Image FA18X8R1H223KNU00
Part Number FA18X8R1H223KNU00
Manufacturer TDK Corporation
Series FA
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)