Taiyo Yuden EMK212BJ105KD-T
Part No.:
EMK212BJ105KD-T
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.EMK212BJ105KD-T.pdf
Description:
CAP CER 1UF 16V X5R 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order EMK212BJ105KD-T on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the EMK212BJ105KD-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EMK212BJ105KD-T?
Image EMK212BJ105KD-T EMK212BJ105KDHT
Part Number EMK212BJ105KD-T EMK212BJ105KDHT
Product Status Active Active
Capacitance 1 µF 1 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 16V 16V
Temperature Coefficient X5R X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Features - -
Ratings - AEC-Q200
Applications SMPS Filtering Automotive
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) 0.037" (0.95mm)