DCM2322E72S13A0T60.pdf
| Image |  |
| Part Number | DCM2322E72S13A0T60 |
| Manufacturer | Vicor Corporation |
| Series | VI Chip® DCM® |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC Converter |
| Outputs and Type | 1 Isolated Output |
| Voltage - Output | 100 W |
| Current - Output | 12V |
| Voltage - Input | 8.4A |
| Regulator Topology | 14V ~ 72V |