Vishay Dale Thin Film D55342H07B383ARWS
Part No.:
D55342H07B383ARWS
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.D55342H07B383ARWS.pdf
Description:
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Series:
Military, MIL-PRF-55342, RM1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
383 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order D55342H07B383ARWS on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the D55342H07B383ARWS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D55342H07B383ARWS?
Image D55342H07B383ARWS
Part Number D55342H07B383ARWS
Manufacturer Vishay Dale Thin Film
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1206
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 383 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)