TDK Corporation CS45SL2GA680JYVKA
Part No.:
CS45SL2GA680JYVKA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CS45SL2GA680JYVKA.pdf
Description:
CAP CER 68PF 300/440VAC SL
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
300VAC/440VAC
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order CS45SL2GA680JYVKA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CS45SL2GA680JYVKA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CS45SL2GA680JYVKA?
Image CS45SL2GA680JYVKA
Part Number CS45SL2GA680JYVKA
Manufacturer TDK Corporation
Series CS
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 300VAC/440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings X1, Y2
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)