TDK Corporation CS45SL2GA680J-NKA
Part No.:
CS45SL2GA680J-NKA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CS45SL2GA680J-NKA.pdf
Description:
CAP CER 68PF 300/440VAC SL
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
300VAC/440VAC
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.453" (11.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order CS45SL2GA680J-NKA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CS45SL2GA680J-NKA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CS45SL2GA680J-NKA?
Image CS45SL2GA680JANKA CS45SL2GA680JYNKA CS45SL2GA680J-GKA CS45SL2GA680J-NKA CS45SL2GA680J-VKA
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series CS CS CS CS CS
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 68 pF 68 pF 68 pF 68 pF 68 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage - Rated 300VAC/440VAC 300VAC/440VAC 300VAC/440VAC 300VAC/440VAC 300VAC/440VAC
Temperature Coefficient SL SL SL SL SL
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings AEC-Q200, X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2
Applications Safety, Automotive Safety Safety Safety Safety
Failure Rate - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Package / Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm) 0.295" Dia (7.50mm) 0.295" Dia (7.50mm) 0.295" Dia (7.50mm) 0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max) - - 0.453" (11.50mm) 0.453" (11.50mm) 0.453" (11.50mm)
Thickness (Max) - - - - -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm)