CS11ZU2GA472MYNKA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CS11ZU2GA472MYNKA |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | CS |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 4700 pF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 300VAC/440VAC |
| Temperature Coefficient | Z5U |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Features | High Voltage |
| Ratings | X1, Y2 |
| Applications | Safety |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Size / Dimension | 0.531" Dia (13.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |