TE Connectivity Potter & Brumfield Relays CRGH0805F330K
Part No.:
CRGH0805F330K
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RES 330K OHM 1% 1/3W 0805
Manufacturer:
Series:
CRGH, Neohm
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
330 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order CRGH0805F330K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRGH0805F330K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRGH0805F330K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRGH0805F330K.
Image CRGH0805F330K
Part Number CRGH0805F330K
Manufacturer TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Series CRGH, Neohm
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 330 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)