Vishay Dale CRCW251247R0JNEG
Part No.:
CRCW251247R0JNEG
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW251247R0JNEG.pdf
Description:
RES SMD 47 OHM 5% 1W 2512
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW251247R0JNEG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW251247R0JNEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251247R0JNEG?
Image CRCW251247R0JNEG CRCW251247R0JNEGHP CRCW251247R0JNEGIF
Part Number CRCW251247R0JNEG CRCW251247R0JNEGHP CRCW251247R0JNEGIF
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 CRCW-HP e3 D/CRCW-IF e3
Package/Case 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Resistance 47 Ohms 47 Ohms 47 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5%
Power (Watts) 1W 1.5W 1W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)