Vishay Dale CRCW25123R30FKEGHP
Part No.:
CRCW25123R30FKEGHP
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW25123R30FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 3.3 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW25123R30FKEGHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW25123R30FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25123R30FKEGHP?
Image CRCW25123R30FKEGHP
Part Number CRCW25123R30FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)