Vishay Dale CRCW25122R00JNEG
Part No.:
CRCW25122R00JNEG
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW25122R00JNEG.pdf
Description:
RES SMD 2 OHM 5% 1W 2512
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
D/CRCW e3
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order CRCW25122R00JNEG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW25122R00JNEG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25122R00JNEG?
Image CRCW25122R00JNEG CRCW25122R00JNEGIF CRCW25122R00JNEGHP
Part Number CRCW25122R00JNEG CRCW25122R00JNEGIF CRCW25122R00JNEGHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW-IF e3 CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Resistance 2 Ohms 2 Ohms 2 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5%
Power (Watts) 1W 1W 1.5W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)