Vishay Dale CRCW12108R20FKEAHP
Part No.:
CRCW12108R20FKEAHP
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW12108R20FKEAHP.pdf
Description:
RES SMD 8.2 OHM 1% 3/4W 1210
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
8.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW12108R20FKEAHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW12108R20FKEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12108R20FKEAHP?
Image CRCW12108R20FKEAHP
Part Number CRCW12108R20FKEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 8.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)