Vishay Dale CRCW12104R70FKEAHP
Part No.:
CRCW12104R70FKEAHP
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW12104R70FKEAHP.pdf
Description:
RES SMD 4.7 OHM 1% 3/4W 1210
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
4.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW12104R70FKEAHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW12104R70FKEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12104R70FKEAHP?
Image CRCW12104R70FKEAHP
Part Number CRCW12104R70FKEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)