Vishay Dale CRCW121049R9FKEAHP
Part No.:
CRCW121049R9FKEAHP
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW121049R9FKEAHP.pdf
Description:
RES SMD 49.9 OHM 1% 3/4W 1210
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order CRCW121049R9FKEAHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW121049R9FKEAHP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121049R9FKEAHP?
Image CRCW121049R9FKEAHP
Part Number CRCW121049R9FKEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 49.9 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)