Vishay Dale CRCW120682M0JPEAHR
Part No.:
CRCW120682M0JPEAHR
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW120682M0JPEAHR.pdf
Description:
RES SMD 82M OHM 5% 1/4W 1206
Series:
D/CRCW-HR e3
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
82 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW120682M0JPEAHR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW120682M0JPEAHR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW120682M0JPEAHR?
Image CRCW120682M0JPEAHR
Part Number CRCW120682M0JPEAHR
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW-HR e3
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 82 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)