Vishay Dale CRCW12066R80FKEAHP
Part No.:
CRCW12066R80FKEAHP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW12066R80FKEAHP.pdf
Description:
RES SMD 6.8 OHM 1% 3/4W 1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
6.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW12066R80FKEAHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW12066R80FKEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12066R80FKEAHP?
Image CRCW12066R80FKEAHP
Part Number CRCW12066R80FKEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 6.8 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)