Vishay Dale CRCW1206470MJPEAHR
Part No.:
CRCW1206470MJPEAHR
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW1206470MJPEAHR.pdf
Description:
RES SMD 470M OHM 5% 1/4W 1206
Series:
D/CRCW-HR e3
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
470 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW1206470MJPEAHR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW1206470MJPEAHR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW1206470MJPEAHR?
Image CRCW1206470MJPEAHR
Part Number CRCW1206470MJPEAHR
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW-HR e3
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 470 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)