Vishay Dale CRCW12063R30JNEAHP
Part No.:
CRCW12063R30JNEAHP
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW12063R30JNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 3.3 OHM 5% 3/4W 1206
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order CRCW12063R30JNEAHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW12063R30JNEAHP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12063R30JNEAHP?
Image CRCW12063R30JNEAHP
Part Number CRCW12063R30JNEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.3 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)