Vishay Dale CRCW080547R0JNEAC
Part No.:
CRCW080547R0JNEAC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW080547R0JNEAC.pdf
Description:
RES 47 OHM 5% 1/8W 0805
Series:
CRCW-C
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW080547R0JNEAC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW080547R0JNEAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW080547R0JNEAC?
Image CRCW080547R0JNEAC
Part Number CRCW080547R0JNEAC
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-C
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 47 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)